Merchandising

Sama maszyna nie rozwiązuje problemu

Wyobraź sobie, że kierujesz brygadą 50 osób, którą musisz wyposażyć w rękawice ochronne na przejściu zmian w czasie 30 minut.
Pracownicy przychodzą na zmianę o godzinie 21:30 z obowiązkiem rozpoczęcia pracy o 22:00. Wyposażyłeś firmę w maszynę vendingową więc uznajesz, że wszyscy wybiorą rękawice i zmiana zacznie się o planowanej godzinie.
Jednak coś jest nie tak … przy maszynie tworzą się kolejki, zmiana zaczyna się 22:15 … gdzie jest problem ?

Realnie pracownicy przyszli do pracy o 21:30 jednak podeszli do maszyny o 21:50 (około 50 osób).
Proces wybrania pary rękawic zajmuje około 25 – 30 sekund, co daje czas 25 minut. Proces poboru skończy się zatem o 22:15.

Twój dostawca maszyny vendingowej sugeruje, zakup lub dzierżawę kolejnej maszyny, ponieważ źle oceniłeś zapotrzebowanie i wartości szczytowe wydajności maszyny. W maszynie brakuje niektórych rozmiarów czy produktów, Twój dostawca dolicza opłaty za dodatkowe ładowania.
Cały projekt zamiast oszczędności i komfortu stał się problemem i dodatkowym kosztem, pracownicy są sfrustrowani i nie chcą korzystać z maszyny. Powyższa sytuacja występuje często w sytuacji braku, lub niewłaściwego zarządzania danymi.
System vendingowy to nie tylko maszyna vendingowa ale także infrastruktura i oprogramowanie.

Merchandising z MJM Feel Safe

Lata doświadczeń, projektów i setki maszyn vendingowych poskutkowało wdrożeniem procesów merchandisingu podczas implementacji systemu Smart Depot.

Wdrożenie systemu vendingowego i proces optymalizacji

Po starcie projektu optymalizujemy nasze maszyny a czas wybrania produktu skracamy do średnio 8 sekund na 1 pracownika. Badamy zachowania pracowników Klienta, zużycia, produkty i ich rotacje a uzyskaną wiedzę przekładamy na odpowiednie sparametryzowanie maszyn zwiększając ich wydajność.


Nasi analitycy korzystają z narzędzi Smart Depot BI na bieżąco, dbając, aby wydajność maszyn była optymalna, poprzez odpowiedni dobór produktów i rozmiarów. Każda maszyna podlega temu procesowi, nie ważne czy posiadasz jedną maszynę czy 15. Każdy Klient jest dla nasz ważny, dlatego usługi te są bezpłatne i stanowią część naszego projektu SmartDepot.

Skontaktuj się z Nami!
Kontakt